Kreditas

pinigų suma, pagal paskolos sutartį suteikiama kreditą paėmusiam asmeniui.

Greitasis kreditas

Kreditas, kuris dažniausiai lengvai gaunamas paprastais metodais, t.y. internetu arba trumpąja SMS žinute. Dažnai toks kreditas suteikiamas pateikus asmens dokumentus ir pajamų istoriją, o kredito teikėjas nereikalauja už paslaugą užstato. Palūkanų suma, kurią turi mokėti kredito gavėjas skiriasi kiekvienoje kredito įmonėje.

Vartojamoji paskola

Kai greitojo kredito neužtenka, tuomet dažnas žmogus pasvarsto ir apie vartojamąją paskolą. Vartojamoji paskola, tai dažnai ilgam laikotarpiui suteiktas ir didesnės sumos kreditas. Dėl savo didesnės rizikos vartojamosios paskolos siūlomos rečiau. Juk tokių kreditų išdavimo procedūra – sudėtinga.

Paskolos restruktūrizacija

Paskolos sąlygų pakeitimas siekiant pagerinti paskolos išmokėjimo galimybes finansinių sunkumų prislėgtam asmeniui. Restruktūrizacija gali būti vykdoma teismo sprendimu arba abipusiu skolininko ir kreditoriaus susitarimu.

Restruktūrizacijos esmė – pakeisti esamos paskolos sąlygas taip, kad palengvėtų skolininko mėnesinė finansinių įsipareigojimų našta. Tai, pavyzdžiui, paskolos termino pailginimas, laikinas mokėjimų sustabdymas, paskolos valiutos pakeitimas. Dažniausiai restruktūrizuojamos ilgalaikės paskolos, tokios, kaip būsto paskola ar paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą. Kai kuriais atvejais, jei įkeisto turto vertė ženkliai sumažėjo, skolininkas gali būti paprašytas įkeisti papildomo turto arba rasti laiduotoją.

Palūkanos

Tai kaina, mokama už pinigų skolinimą. Paskolos gavėjas už suteiktą paskolą paskolos davėjui moka sutartyje nurodytas palūkanas, kurių dydis nustatomas atsižvelgiant į įvairius veiksnius, tokius kaip skolininko finansinė būklė, patikimumas, paskolos suma ir kt.

BVKKMN?

Bendra vartojimo paskolos kainos metinė norma arba metinė visų su kreditu susijusių išlaidų suma. Tai procentinė išraiška, kuri yra apskaičiuojama pagal formulę.