Finansinės paslaugos Lietuvoje yra vienos populiariausių, o jų reklamai išleidžiamos didžiausios sumos. Nepaisant to, vis tiek yra daug žmonių, kuriems paskolų refinansavimas mažai kuo skiriasi nuo įprastų vartojimo kreditų. Anot ekspertų, refinansavimas ir įprasti vartojimo kreditai skiriasi tuo, kad pirmuoju atveju pinigai pasiskolinami ne tam, kad būtų patenkinami vartojimo poreikiai. Refinansavimo kreditai skirti kitų skolų padengimui. Tai turėtų įsidėmėti visi asmenys, nes vis dėlto – refinansavimo metu taikomos kiek kitokios kreditingumo vertinimo taisyklės. Iš esmės kreditingumas vertinamas panašiai, kaip ir skolinantis įprastiems vartojimo poreikiams tenkinti.
Paskolų refinansavimas dažniausiai reikalingas tiems asmenims, kurie turi ne vieną įsipareigojimą. Paprastai kalbant, ši paslauga gali pasitarnauti keliais atvejais. Vienas jų – visų skolų apjungimas. Tarkime, jums kas mėnesį tenka apmokėti kelias sąskaitas už paimtas paskolas ar kažkokius kitus įsipareigojimus. Refinansavimo atveju, jūs galite sujungti tas skolą į vieną ir tuomet kas mėnesį atliksite tik vieną įmoką. Imant tokią paskolą, jūs padengiate senas skolas iš karto ir jų tiesiog nelieka. Lieka tik nauja refinansavimo paskola.
Kitas atvejis, kuomet pasitelkiamas paskolų refinansavimas – skolų mažinimas. Įsivaizduokite, kad prieš metus paimate vartojimo kreditą. Po metų matote, kad kažkuri bendrovė skolina daug pigiau nei skolinotės anksčiau. Kadangi grąžinimas anksčiau laiko priverstų seną kreditorių perskaičiuoti palūkanas, jums apsimokėtų pasinaudoti refinansavimo galimybe. Tiesiog su nauja paskola padengiate seną, o toliau mokate įprastas įmokas, tik jau – mažesnes. Žinoma, reikėtų ieškoti tokių refinansavimo paskolų, kurios būtų pigesnės nei prieš tai turėti įsipareigojimai.
Kas liečia reikalavimus tikrinant klientų kreditingumą, būtina suprasti, kad taikant 40 procentų pajamų taisyklę, bus atsižvelgiama ne tik į turimus įsipareigojimus, o tiesiog būsimus, kai jie susidarys pasinaudojus refinansavimo galimybe. Kredito teikėjas paskaičiuos ar po refinansavimo paslaugos jūsų įmokos neviršys 40 procentų gaunamų pajamų. Jeigu neviršytų, tuomet tokia paskola jums būtų išduoda. Aišku – jeigu atitiktumėte kitus reikalavimus.
Verta atminti, kad paskolų refinansavimas, kaip ir kitų paskolų išdavimas, įprastai atliekamas remiantis teisės aktais, tad būtinai pasidomėkite ką jie numato.