Finansinės bėdos dažniausiai užklumpa visiškai netikėtai, tačiau ne visada tų problemų sprendimui pasitelkiamos racionalios priemonės. Štai, paskolos sunkumams ištverti, dažnai imamos neapskaičiuojant būsimų palūkanų bei kitų mokesčių. Dėl to labai kenčia patys vartotojai, nes galiausiai tenka atseikėti gana nemažas sumas. Jeigu jūsų tikslas yra pasiskolinti pinigų kuo pigiau ir greičiau, tuomet natūralu, kad reikėtų vertinti kiekvieną pasiūlymą individualiai. Ekspertai akcentuoja, kad skubotas skolinimasis dažniausiai yra viena tų priežasčių, kodėl grąžinti skolas tampa per daug sudėtinga.
Internetu gauti paskolą gali ne visi asmenys. Kadangi finansų rinka yra prižiūrima, kredito teikėjai privalo laikytis elementarių taisyklių, kurios surašytos mokumo vertinimo nuostatuose ir vartojimo kredito įstatyme. Tad, norintys pasiskolinti turi atitikti visas sąlygas:
Asmuo privalo gauti pajamas, kurios būtų laikomos tvariomis. Jos turi būti gaunamos ne trumpiau kaip keturis mėnesius. Pagal tuos mėnesius bus vedamas gaunamų pajamų vidurkis ir apskaičiuojama galima paskolos suma.
Klientas negali būti įsipareigojęs kitoms finansų įstaigoms tiek, kad būtų peržengiama 40 procentų pajamų taisyklė. Būtina išlaikyti pajamų ir išlaidų balansą, jog gaunamos mėnesio pajamos nebūtų skiriamos vien tik skolų apmokėjimui. 40 procentų mėnesio pajamų – tokia suma gali būti skiriama įmokų mokėjimui. Jeigu suma viršijama, naujo kredito suteikti negalės jokia bendrovė. Žinoma, gali būti taikomos išimtys.
Asmuo negali gauti paskolos, jeigu jis nėra LR pilietis, kuris nuolatos gyvena Lietuvoje. Tokį reikalavimą taiko pačios kredito įstaigos.
Asmuo negali turėti bedarbio statuso. Bedarbiams paskolos neišduodamos, nes tai draudžia įstatymai.
Klientas turi būti veiksnus ir mokus asmuo.
Tai vos kelis reikalavimai, tačiau turėkite galvoje, kad paskolos išduodamos atsižvelgiant ir į kitus niuansus. Kredito įstaigos turit teisę pačios nustatyti tam tikras taisykles. Pavyzdžiui, jos gali reguliuoti ir amžiaus reikalavimą t.y. nustatyti nuo kokio amžiaus asmenys gali teikti kredito paraiškas. Norintiems paskolos, pirmiausia būtina nuodugniai paanalizuoti ko reikalauja kredito teikėjas. Tokiu būdu pavyks bent kažkiek išvengti laiko gaišimo. Paskolos dabar jau nebėra išduodamos bet kaip ir bet kam.