Norėtumėte paskolą gauti puikiomis sąlygomis, bet nežinote ar jūsų finansinė padėtis atitinka tuos reikalavimus, kurie numatyti teisės aktuose bei kreditorių keliamuose reikalavimuose? Paskolų palyginimas yra viena iš tų procedūrų, kuri turi būti atliekama atidžiai. Būtina lyginti ne tik būsimas palūkanas, bet ir kitus reikalavimus. Kadangi Lietuvoje veikia ne viena finansų įstaiga, kuri gali paskolinti pinigų, verta atminti, kad kiekviena gali nustatyti skirtingus kriterijus. Jais remiantis, paskolos išduodamos per tam tikrą laikotarpį. Tai reiškia, kad paskolų palyginimas turi būti atliekamas vertinant ne tik siūlomas palūkanas, bet ir įvertinus kredito grąžinimo terminą, paskolos išdavimo laiką ir t.t.
Paskolų teikėjų pasirinkimas yra ganėtinai platus, bet reikia paminėti, kad ne visi jie nustato patrauklias sąlygas. Aišku, prioritetu turėtų būti laikomos mažiausios palūkanos. Iš pradžių patartina rinktis tas kredito bendroves, kurios taiko mažiausią metinių palūkanų normą. Jūs turite atsižvelgti tiek į palūkanas, tiek ir į taikomus sutarties sudarymo mokesčius. Mat, vienos bendrovė tokių mokesčių netaiko, o kitos – nustato juos labai didelius. Paskolų palyginimas tam ir turėtų būti skirtas, kad būtų lengviau įvertinti kokią galutinę sumą teks grąžinti įskaitant palūkanas bei visus kitus mokesčius.
Palyginti kredito įstaigų pasiūlymus galima labai paprastai. Jūs galite atsižvelgti į tam tikruose tinklapiuose pateiktą informaciją, kurioje nurodytos paskolas teikiančios bendrovės, jų siūlomos kreditų sumos, palūkanos, paskolų grąžinimo terminai ir t.t. Išsirinkus tinkamiausią pasiūlymą, liks tik pasidomėti kaip atliekamas paskolos paraiškos pateikimas bei kitos procedūros.
Pravartu žinoti, kad kai kuriose bendrovėse gali būti taikoma nestandartinė tapatybės nustatymo procedūra. Čia tam atvejui, jog būtų lengviau įsitikinti, kad skolinasi reikiamas žmogus. Pavyzdžiui, vienos bendrovės tapatybės nustatymą atlieka gyvo vaizdo pokalbio metu. Kitos gali reikalauti nusifotografuoti šalia tapatybę įrodančio dokumento ir tą nuotrauką atsiųsti.
Pabrėžtina tai, kad jokia kredito įstaiga neturi teisės išduoti paskolos, jeigu prieš tai nėra tinkamai nustatoma kredito gavėjo tapatybė. Procedūra turi būti skaidri ir nekelianti jokių abejonių.
Tad, paskolų palyginimas turi būti atliekamas atsižvelgiant į: palūkanas, kitus mokesčius, grąžinimo terminą, paraiškos pateikimo procedūrą ir tapatybės nustatymo sudėtingumą.